Дефіцит в енергосистемі України все ще суттєвий, до всіх областей доведені ліміти – Укренерго

Фото: AP

Споживання електроенергії в Україні у четвер через теплу погоду прогнозується дещо меншим, ніж у середу, однак дефіцит потужності в енергосистемі України все ще суттєвий, тому до всіх областей доведені ліміти.

Про це повідомляє Укренерго.

​​«Споживання електроенергії: прогнозується дещо меншим, ніж у середу, через теплу погоду. Але дефіцит потужності в енергосистемі зберігається суттєвий, особливо у вечірній пік, коли генерація може покрити тільки ¾ споживання».

В Укренерго нагадують, що дефіцит утворився, оскільки внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій.

Тому до всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.

Щодо ремонтних робіт, то «Укренерго» завершило ремонт автотрансформатора на одній з підстанцій у Дніпровському регіоні. Також відновили вкотре пошкоджену лінію електропередачі, яка з’єднує Запорізьку атомну електростанцію з енергосистемою України, забезпечує її живлення, запобігаючи аварії.

Україні все ще недоступні понад 10 ГВт основних встановлених потужностей, оскільки знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Новини