Львів’янка Наталія Морквич стала срібною призеркою Паралімпійських Ігор у Токіо

Україна виборола 34 медаль Паралімпійських Ігор у Токіо. Львівянка Наталія Морквич стала срібною призеркою у фехтуванні на рапірах (клас – А).

Морквич змагалася у першому у своїй кар’єрі особистому фіналі Паралімпійських Ігор. У Ріо-де-Жанейро українська парафехтувальниця до цієї стадії не дійшла.

Це п’ята медаль України у фехтуванні на Паралімпіаді-2020. І четверта срібного гатунку – крім медалей у командній першості з шпаги, Україна виграла «срібло» у чоловічій та жіночій шаблях зусиллями Артема Манька та Олени Федоти.

Наталія Морквич з першого до п’ятого класу навчалася в селі в Карпатах.

2007 року через ДТП втратила ногу – могли врятувати кінцівку, якби машина зупинилась і Наталію відвезли в лікарню чи медпункт, або й лише перев’язали ногу – винуватці втекли. До школи повернулась через рік – проведено багато операцій; треба було, щоб загоїлись рани, призвичаїтись до протеза.

Пішла до репетитора, вступила на журналістику. На протезному відділенні запропонували займатись спортом. А вже через кілька місяців поїхала на відкритий Кубок Білорусі; виграла срібло і бронзу – перші медалі.

Є володаркою понад сотні нагород з українських та міжнародних змагань; багаторазова призерка Кубку світу з фехтування на візках. Чемпіонка та призерка Європи і Світу.