Ракети AIM-9M, снаряди для HIMARS… У США оголосили новий пакет допомоги Україні

Фото: Голос Америки

Сполучені Штати у вівторок оголосили про надання Україні чергового пакета військової допомоги розміром 250 мільйонів доларів, до якого входять боєприпаси, техніку, запчастини та навчання.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на заяву державного секретаря США Ентоні Блінкена.

До нового пакета входять ракети AIM-9M для протиповітряної оборони, снаряди для HIMARS, артилерійські снаряди калібрів 155 мм і 105 мм, обладнання для розмінування, Javelin та інші протитанкові системи та ракети.

Також у заяві Блінкена згадані понад три мільйони боєприпасів до стрілецької зброї, карети швидкої допомоги, підривні боєприпаси для усунення перешкод, а також запасні частини, фінансування послуг, навчання та транспортування.

Держсекретар США не уточнює, але, ймовірно, новий пакет допомоги надаватиметься за механізмом Presidental Drawdown Authority – тобто із запасів американської армії, що прискорить його постачання в Україну.

До останнього пакета допомоги на суму 200 мільйонів доларів, оголошеного США 14 серпня, увійшли боєприпаси для систем протиповітряної оборони, артилерійські снаряди, протитанкові засоби та засоби розмінування.

Загальна сума військової допомоги США Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року становить близько 44 мільярдів доларів.

оренда квартири Львів

Новини