Ердоган все ще планує у вересні обговорити з Путіним відновлення «зернової угоди»

Фото: росЗМІ

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган усе ще планує у вересні особисто обговорити відновлення «Чорноморської зернової ініціативи» з президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це турецький лідер заявив, відповідаючи на запитання журналістів, які супроводжували його у поїздці до Будапешту, пише агентство Anadolu.

«У вересні в Індії відбудеться засідання G-20. У США заплановано засідання Генеральної Асамблеї ООН. Ми обговоримо («зернову угоду» – прим. «Анадолу») з Путіним, якщо з’явиться така можливість через щільний графік», – зазначив Ердоган.

Турецький лідер торкнувся теми першого судна, яке вийшло з українського порту після припинення «зернової угоди» і перейшло Стамбульську протоку.

«Це судно, яке вийшло з України, Одеси, не є зерновозом, це контейнер. Відповідну заяву зробило наше міністерство національної оборони. Наша основна мета – досягнення позитивної позиції Росії щодо зернового коридору через телефонні розмови з Путіним», – уточнив президент.

Ердоган також анонсував візит голови МЗС Туреччини Хакана Фідана до Росії найближчим часом. «Важливо обговорити це питання віч-на-віч. Так вдасться отримати набагато точніший результат», – підкреслив Ердоган.

Президент Туреччини зазначив, що Анкара докладає зусиль для досягнення мирних переговорів між Росією та Україною.

«Ми прагнемо цього, це наше бажання. Ми детально обговорили ці питання під час візиту [президента України Володимира] Зеленського [до Туреччини], під час переговорів з ним та зустрічей на полях саміту лідерів НАТО. Я сподіваюся, що ми досягнемо результату, якщо обидва лідери схвалять наше посередництво», – додав турецький лідер, коментуючи питання про можливу посередницьку роль Туреччини у мирних переговорах між сторонами.

оренда квартири Львів

Новини