Голосування Китаю в ООН проти Росії не означає, що він з Україною – Дмитро Шеренговський

Фото: voanews

Китай вперше проголосував за  резолюцію ООН, в якій Росію названо агресором. До того Китай зазвичай утримувався від подібних кроків. Зміна поведінки Китаю, втім, не означає, що він почав підтримувати Україну.  

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» зазначив експерт із міжнародних питань, проректор УКУ Дмитро Шеренговський.

«Я б не говорив про зміну. Це один з таких випадків і тут важливий контекст. По суті ми мали голосування за співпрацю двох організацій, які стикнулися з проблемами. Єдине, що тут можна сказати, це була маленька стратегічна гра Китаю – вибудовування іміджу миротворця.  Тут була нагода: дві організації Рада Європи, ООН, і питання було не таким значним і принциповим. Тому ми мали таке голосування», – заявив Дмитро Шеренговський.

А насправді, за його словами, для Китаю є принципово важливим, щоб війна в Україні затягувалась. Тому що на це витрачається багато ресурсів Євросоюзу та США . І це менше привертає увагу до самого Китаю. А це означає, що Китай може себе «вільніше поводити і піднімати усю антизахідну, антиамериканську риторику».

«Але треба розуміти, що проросійські дискурси і сентименти до Росії присутні  в китайському політикумі.  Не треба будувати ілюзій, що Китай – це якийсь добрий Вінні Пух, який тільки приносить мед. Це є авторитарний режим. Можливо, ця резолюція було способом втихомирити ту риторику,  яка тривала», – пояснив експерт з міжнародних питань.

оренда квартири Львів

Новини