«Можуть містити фенол та свинець». У ЦГЗ радять, як обрати безпечну новорічну іграшку


Основне правило при купівлі ялинкових прикрас – вони мають бути не лише красиві, але й безпечні.

Якими є вимоги до них – пояснюють у Центрі громадського здоров’я України.

Зокрема, правило перше: не обирайте іграшки лише за принципом «красиво/некрасиво». Зверніть увагу на їхню якість і безпечність!

Купувати їх потрібно в спеціалізованих точках: у великій мережі або в спеціалізованому магазині. На стихійних ринках чи в переходах ви не отримаєте гарантії якості та захисту прав споживача.

Наступне – перевіряйте чи на пакованні вказаний виробник, склад виробу, чи є документи, що засвідчують якість і безпеку. У ялинкових прикрасах низької якості можуть міститися токсичні речовини, як-то фенол, свинець. Вони небезпечні, особливо для дітей.

Найкращими маркерами якості може бути фарба й запах. Фарба і блискітки на іграшці не мають обсипатися навіть від легкого тертя, а запах – не бути різким. Гострі кінці кріпильних матеріалів мають бути недоступними й надійно закритими захисними ковпачками.

При купівлі електричних прикрас й ілюмінації, слід обов’язково перевірити сертифікати. А також – цілісність і склад конструкції: лампочки мають міцно триматися в гніздах, вилка і шнур надійно з’єднані, а виріб зроблений із вогнетривкого матеріалу.

Слід попросити продавця включити гірлянду, щоби перевірити чи від тепла не з’являється різкий запах, не сильно нагрівається. Потужність має бути до 65 Вт.

У Центрі громадського здоров’я радять віддавати перевагу товарам українських виробників і з маркуванням державного стандарту, складу виробу, гарантійного терміну.

«Найбезпечніше – виготовити новорічний декор своїми руками. Так ви уникнете шкідливого впливу пластику чи інших матеріалів.

Якісні новорічні іграшки прослужать вам ще багато років, тож обирайте їх відповідально», – наголошують в ЦГЗ.

 


оренда квартири Львів

Новини