ВР запровадила електронні акцизні марки для алкогольних та тютюнових виробів

Фото: Delo

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №8287, яким запроваджується електронна акцизна марка для алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Про ухвалення закону повідомив голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев.

«Черговий крок до диджиталізації податкових відносин. ВРУ у другому читанні та в цілому прийняла законопроєкт №8287».

За словами Гетьманцева, е-марка надасть можливість відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника/імпортера до кінцевого споживача, контролювати повноту і своєчасність сплати сум акцизного податку за такі товари. Окрім того, кожен громадянин зможе ідентифікувати продукцію та перевірити легальність походження товару.

Данило Гетьманцев також зазначив, створення Електронної системи обігу підакцизних товарів забезпечить електронну взаємодію між державними органами та суб’єктами господарювання. Зокрема, обтяжливий процес замовлення паперових марок акцизного податку піде в минуле, адже система ще на етапі замовлення розрахує та виставить рахунок до сплати в частині сум акцизного податку за замовлені марки.

«Законопроєкт переведе облік алкоголю, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет в електронний формат, спростить його та поборе тінь».

оренда квартири Львів

Новини