Ставлення до України буде залежати від оточення кандидатів в президенти США, – експерт з міжнародних питань

Фото: ЕРА/UPG

Джо Байден офіційно оголосив про намір вдруге змагатися за президентську посаду на майбутніх виборах.  Для України важливіше, хто стане радником нового американського президента.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів експерт з міжнародних питань Єгор Брайлян.

«Я думаю, що все буде залежати не так від Джозефа Байдена, як від того, хто буде його зовнішньополітичними радниками. Зараз ми бачимо, що з одного боку є радник з питань нацбезпеки Джейк Саліван і є Держсекретар США Ентоні Блінкен. Вони виступають з трохи різною риторикою. Хоча вони обидва підтримують Україну, але Блінкен більш послідовний, а Саліван виступав за примирення з Росією. Він також був ініціатором зустрічі Байдена з Путіним в 2021 році», – зауважив Єгор Брайлян.

Тобто, ставлення до України буде залежати більше від команди Байдена. Зрештою, так, як і від команди Трампа чи іншого республіканського кандидата.

Експерт наголошує, що і в республіканській, і демократичній партії США є представники різних поглядів: і тих, які підтримують Україну, і тих, які вважають, що допомогу треба припинити.

«Міжнародна допомога буде залежати і від ситуації на фронті. Це так само треба враховувати щодо громадської думки в США. В травні-червні минулого року нам надавалась така революційна допомога: HIMARS, інше важке озброєння. І тоді американські політики бачили результат цієї військової допомоги: звільнення півночі України, Херсону», – зазначив експерт.

оренда квартири Львів

Новини