У світі різко зросли ціни на боєприпаси, НАТО розширює виробництво – посадовець

Фото: Голос Америки

Адмірал, голова військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що стрімке зростання цін на боєприпаси через зростання попиту на зброю та обладнання після вторгнення Росії в Україну, гальмує зусилля НАТО щодо посилення безпеки.

Про це з посиланням на Reuters, пише Голос Америки.

«Ціни на обладнання та боєприпаси стрімко зростають. Зараз ми платимо все більше і більше за те саме», – сказав Бауер після зустрічі начальників оборонних відомств альянсу в Осло.

За його словами, це означає, що для країн НАТО і партнерів збільшення витрат на оборону не призведе до підвищення безпеки.

З огляду на це, адмірал закликав до нового підходу до оборонної співпраці. Він запропонував активізувати державно-приватне співробітництво в оборонному секторі для збільшення виробничих потужностей.

«Довгострокова стабільність має переважати над короткостроковими прибутками, – зазначив Бауер. – Як ми бачили в Україні, війна торкається усього суспільства. Тому запобігання війні через стійкість і стримування також має бути загальносуспільною справою».

Керівництво НАТО, зокрема, наполягає на збільшенні оборонного виробництва, щоб задовольнити попит на зброю та обладнання, який різко зріс після вторгнення Росії в Україну, оскільки союзники не лише допомагають Києву, але й створюють власні запаси.

Раніше видання Newsweek з посиланням на джерело у Міністерстві оборони повідомляло, що американські компанії на тлі попиту зброї для України підіймають ціни.

Як розповів колишній учасник переговорів щодо контрактів зі сторони Пентагону Шей Асад у ефірі каналу CBS, американські виробники зброї підняли ціни, бо зріс попит через війну в Україні та на тлі політичної напруженості з Китаєм.

В ефірі CBS також повідомили, що ракета «Стінгер» коштувала 25 000 доларів у 1991 році, а зараз коштує понад 400 000 доларів. «Навіть беручи до уваги інфляцію та вдосконалені технології, зростання залишається вражаючим», – заявив Асад в ефірі CBS.

Асад також вважає, що ціни на обладнання завищують штучно і компанії повинні бути притягнуті до відповідальності за це.

Ситуація погіршується тим, що оборонні компанії, які раніше були суперниками з конкурентними цінами, були змушені консолідуватися, щоб створити кілька гігантських фірм, пише Newsweek.

У Міноборони США виданню повідмили, що Пентагон «активно працює над розширенням конкуренції в рамках оборонно-промислової бази».

Раніше Міністерство оборони США оприлюднило інформацію про контракт з виробником зброї – компанією Raytheon Missiles and Defense на суму 192 млн доларів. Йдеться про закупівлю з різних джерел ракет класу «повітря-повітря» середньої дальності AMRAAM.

Сполучені Штати також планують модернізувати оборонно-промислову базу і розширюють виробництво критично важливих боєприпасів, щоб виробляти достатньо зброї для власного захисту і для допомоги Україні, говорив минулого місяця Дуглас Буш, помічник міністра армії США з питань закупівель, логістики й технологій.

Одним із серйозних занепокоєнь є нестача 155-мм артилерійських снарядів.

А головний закупівельник Пентагону Білл Лаплант повідомив, що у США планують значно збільшити виробництво артилерійських снарядів 155-мм калібру і через два роки вироблятимуть 100 000 таких снарядів на місяць.

оренда квартири Львів

Новини