Україна може почати застосовувати F-16 уже навесні – Резніков

Фото: Голос Америки

Україна може почати застосовувати літаки F-16 навесні 2024 року.

Про це міністр оборони Олексій Резніков заявив в інтерв’ю Укрінформу.

Він наголосив, що Україна отримає літаки F-16: «Я думаю, в наступному році, навесні. Я маю на увазі – вже в застосуванні. Бо сьогодні дозвіл на навчання є, країни, які зголосилися навчати, є, і навіть вже є країни, які зголосилися передати нам F-16 після завершення навчання і підготовки інфраструктури».

Як повідомляв Укрінформ, авіаційна коаліція з надання Україні винищувачів налічує 14 країн. У серпні українські пілоти розпочали навчання на F-16.

Міністр оборони України Олексій Резніков також наголосив, що пріоритет номер один зараз для України протиповітряна оборона.

Він підкреслив, що йдеться про нові сучасні системні комплекси, зокрема, Patriot, NASAMS, SAMP/T, Iris-T, як Gepard, Crotale, ручні ПЗРК – «Stinger», «Starstreak» та інші, різні гранатомети, ПТРК тощо.

«Звісно – авіація, тому що авіація є частиною протиповітряної оборони, бо авіаційна платформа дозволяє уражати повітряні цілі – від крилатих балістичних ракет до літаків, які їх випускають, включаючи дрони, «шахеди» і т.д», – додав міністр оборони.

Водночас очільник МО підкреслив, що постачання Україні зброї – це щоденна робота президента Володимира Зеленського, Офісу президента, Міністерства закордонних справ, народних депутатів.

«Ну, а головне, це українці в цілому, – як західні люди самі кажуть, – надихнули весь світ. Наші представники сил оборони і наші цивільні – всі їх надихнули. І оце – головний аргумент, що нам треба допомагати, бо вони бачать, що ми точно можемо перемогти. Вони кажуть – «можете перемогти», а ми кажемо – ми точно переможемо. І вони вже захотіли стати партнерами у цій перемозі, змінюється їх сприйняття», – наголосив Резніков.

оренда квартири Львів

Новини