Україні треба дружити і з демократами, і республіканцями – Дмитро Шеренговський

Фото: Reuters

Перші дебати Республіканської партії  США стартували минулого тижня. У них відмовився брати участь один із лідерів за соціологічними опитуваннями Дональд Трамп. Напередодні він побував кілька годин у в’язниці, де йому висунули вже нові обвинувачення через його спробу скасувати результати виборів 2020 року.

Як ці кримінальні справи Трампа вплинуть на американські вибори і що очікувати  Україні – в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів проректор УКУ, експерт із міжнародних відносин Дмитро Шеренговський.

Він нагадує, що Трампу інкримінують низку статей. І вже були позови і притягнення до в’язниці.

«Однак, всі вони стосувались федерального рівня.  А цей випадок є особливим, бо стосується рівня окремого штату. І за правилами, які існують в Америці, президент може сам себе помилувати, але на федеральному рівні, а не рівні штату. І це є достатньо серйозно. І  якщо буде розглянута та справа, і штат виграє проти Трампа, якого звинувачують  у тому, що він безпосередньо втручався в роботу штату, тоді президент сяде», – наголошує Дмитро Шеренговський.

При цьому помилувати Трампа зможе лише губернатор штату. Однак, таке може статись лише після 5 років перебування  у тюрмі.

«Можна бути обраним президентом навіть перебуваючи в тюрмі.  Але тут виникає колізія: як він буде управляти країною, бувши непомилуваним і  перебуваючи в тюрмі 5 років. І от ця ситуація вже впливає на виборця. І тут треба говорити про різні категорії виборців. Якщо про тих, хто підтримує демократів, то тут все зрозуміло – вони будуть голосувати проти Трампа і підтримувати Байдена. А якщо говорити про республіканців – тут інша ситуація. Є частина електорату, які впевнено підтримують Трампа і вважають, що всі справи – це політичні інсинуації. Але є республіканці, які підтримуючи Трампа, вважають, що вони не будуть голосувати за президента-кримінальника», – вважає Шеренговський.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Тому адвокати Трампа пробують перенести всі судові процеси і розгляди на період, який буде після виборів. За словами експерта, опитування зараз показують, що якщо Трамп таки дійде до виборів і його не посадять, то він буде першим. Рон Десантіс буде другим.

Хоча невідомою є реакція виборців на ігнорування Трампом перших дебатів кандидатів у президенти США від Республіканської партії у місті Мілуокі у штаті Вісконсин.

«У будь-якому разі Вісконсин є важливим. Він є, як кажуть, є switchable – той, що переключається. Там в попередніх виборах виграв Байден, а ще перед тим виграв Трамп. Невідомо, що буде в цьому штаті. Тому заради того, на мій погляд, вартувало би прийти. Навіть, щоб “збити” ефір дебатів, порушити традицію, зняти, як то кажуть, скатертину зі стола – такий Трампівський хід», – говорить Шеренговський.

При цьому Україна буде однією з тем на цих виборах. Українське питання вже стало одним із внутрішніх питань США. На думку віце-ректора УКУ, позитивна сторона  цього – це те, що про про нас говорять. Негативна – те, що ми є однією з розмінних монет у внутрішніх дебатах.

«Наше завдання є говорити зі всіма. Нам і нашій дипломатичній службі має бути все рівно кого виберуть американці. Це їхня справа. А нам потрібно працювати зараз з будь-ким на дуже різних рівнях. Працювати з таборами, які підтримують чи з такими, що не підтримують, з іншими кандидатами, сенаторами… Тобто вся лінійка: і партійна, і зверху донизу має бути опрацьована. Дипломатія наша має включатись в ці розмови»,  – переконаний експерт.

оренда квартири Львів

Новини