На Львівщині з середини літа запровадять е-квиток, – керівник управління транспорту

Фото: ЛМР

Львівська область стане першою в Україні, яка запровадить електронний квиток на приміських та міжміських маршрутах. Планується, що нововведення запрацює вже з літа цього року.

Про це в ефірі  «Першого Західного» розповів начальник Управління транспорту та зв’язку Львівської обласної військової адмінстрації Степан Рудницький.

За його словами, над проєктом е-квитка в управлінні вже працюють 2 роки. Спершу розробили та затвердили рішення з погодженнями всіх служб, потім провели конкурс щодо інвестування у запровадження електронного квитка.

«У нас було 5 претендентів. Була сформована кваліфікаційна комісія, якій кожен учасник міг довести, що саме він здатний в тих термінах, які ми задаємо, впровадити е-квиток.  Маємо переможця. Це  ТОВ «Смарт-Тикет Технолоджи». З ними вже укладена угода і наступні пів року ми будемо проводити технічну роботу, щоб 1 липня можна було вже скористатись е-квитком», – сказав Степан Рудницький.  

За його словами, обрана компанія вже впроваджувала е-квиток в місті Черкаси. За пів року вона обіцяла всі громадські транспортні засоби Львівщини обладнати валідаторами. Через них пасажир зможе розрахуватись за проїзд карткою. Але чиновник зауважив, що паралельно залишиться і оплата готівкою.

«Це буде теж ще проміжний етап. Бо наступне півріччя ми будемо працювати з громадами щодо видачі так званих соціальних транспортних карток. Кожна громада буде визначати яких пільговиків вони будуть забезпечувати компенсацією проїзду. Ми хочемо до кінця року закінчити цей амбітний етап, щоб вже з наступного року запровадити виключно безготівковий спосіб оплати», –зазначив посадовець. 

Він пояснив, що обласному бюджету це нічого не буде коштувати: налаштування системи інвестор буде впроваджувати за власні кошти. Компенсовувати витрати він буде, отримуючи відсоток з обслуговування  е-квитка.

Новини