Я не впевнений, що поляки «закриють небо» над Заходом України, – Петро Черник


Військовий експерт Петро Черник каже, що немає доказів, що Польща може закрити небо над західною частиною України. Хоча технічно це є можливо.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Технічно до 70 км це можливо. Але якщо ще врахувати, що сама установка не може вийти на лінію кордону, а має бути десь за 10 км від неї, то це десь буде 60 км», – зазначає Петро Черник.

На  його думку, польська сторона також не застосує ЗРК «Patriot», які вона має, бо це зброя «частково  судного дня», а цієї найвищої точки напруження війна в Україні ще не досягла.

Хоча експерт не виключає загострення на північних кордонах з боку Білорусі.

«За останній місяць білоруси збільшили свою армію практично вдвічі: з 44 тисяч до 80 тисяч. Вони розконсервували всю техніку, яка була у них на складах. І величезний російський контингент зайшов у Білорусь. Більше того, там йде серйозна робота стосовно вкраплення командного російського складу на низові ланки білоруського війська», – розповідає Петро Черник.

Він вважає,що Олександр Лукашенко зараз бореться за своє виживання, оскільки йому нема куди тікати від шантажу Путіна. А в останнього немає інших сценаріїв, як залучати білоруську армію, бо північний напрямок – це 1000 км кордонів.

«Однак, у мене є певний стратегічний оптимізм у тактичній частині. Бо нам зараз допомагає природа: велика густина лісів і так звані прип’ятські болота. Тому можна рухатись виключно дорогами. А як працювати з дорогами – ми маємо колосальний досвід перших днів війни. Плюс був час для обладнання всіх інженерних загороджень і виставлення мінних полів. Нема сумнівів, що ця робота зроблена», – переконаний військовий експерт.

Раніше екскерівник Бюро національної безпеки Польщі Станіслав Козєй заявив, що Польща може закрити небо над заходом України, якщо РФ продовжить атакувати ракетами великої дальності прикордонні райони.

Новини